Новини

Мамі на замітку: Сонцезахисні засоби для діток

24.07.2019

Привіт, сонечко! 🌞

Йому радіють і дорослі, і діти. Тепле і ласкаве, воно дарує гарний настрій, можливість більше гуляти, купатися і загоряти. Але зловживати сонячними променями не варто. Передозування ультрафіолету загрожує опіками шкіри, які особливо важко переносять діти. Щоб захистити малюка від шкідливого і небезпечного для його здоров'я випромінювання, важливо неухильно дотримуватися правил перебування на сонці в поєднанні з використанням сонцезахисних засобів.

Сонечко, давай дружити!

Дитяча шкіра практично беззахисна перед сонцем. Вона ще дуже тонка, ніжна, і в перші два-три роки життя дитини нездатна в достатніх кількостях виробляти природний захисний пігмент меланін (саме інтенсивне продукування меланіну клітинами шкіри надає їй коричневий засмаглий вигляд). Під відкритим сонцем малюк ризикує "згоріти" протягом всього декількох хвилин! Сонячні опіки супроводжуються почервонінням, болем, жаром, свербінням, лущенням і загальним нездужанням.

Спеціальна сонячна косметика захистить ніжну дитячу шкіру від шкідливих ультрафіолетових променів, зробить перебування на сонці безпечним і корисним. Однак щоб сонцезахисні засоби дійсно працювали, їх потрібно правильно підібрати і використовувати.

Дітям - дитяче!

Більшість дитячих сонцезахисних засобів призначено дітям, яким вже виповнилося три роки. Пов'язано це з тим, що хлопцям молодше цього віку перебувати під відкритим сонцем не рекомендується. У жаркі деньки без сонцезахисного засобу крихітці не обійтися. Для самих маленьких варто пошукати креми, на яких написано: "з народження", "0 +", "Підходить для шкіри новонароджених" і т. п.

На жаль, на багатьох дитячих сонцезахисних засобах є тільки лише позначка "для дітей", "дитячий" і т. п. без вказівки вікових обмежень. За замовчуванням такі засоби прийнято вважати придатними для дітей старше трьох років. Хоча при необхідності і добрій переносимості їх допускається використовувати і для дітей більш молодшого віку.

Вибираючи сонцезахисні засоби для дитини, варто звертати увагу і на "дорослу" сонячну косметику, тому що на деяких кремах можна зустріти такі написи як: "сімейний", "підходить для всієї родини", "підходить для дуже чутливої та дитячої шкіри" і т.п. Це означає, що такий засіб теж можна використовувати для дітей від 3-5 років (якщо не вказано інше). Щоправда, про всяк випадок, варто перевірити, не обтяжене чи воно парфумом і іншими "дорослими" добавками (наприклад, антицелюлітними або антивікових комплексами).

Сонячна арифметика

Ефективність сонцезахисних засобів характеризуються таким показником як "фактор захисту від сонця". На маркуванні він позначається абревіатурою SPF (Sun Protection Factor), і його значення коливаються від 2 до 100 одиниць. Чим більше SPF, тим більш високу ступінь захисту забезпечує засіб.

Якщо говорити саме про дитячу сонцезахисну косметику, то вона, за рідкісним винятком, має тільки високий (від 15) і дуже високий (25-40) індекс SPF. Ці цифри показують, у скільки разів крем подовжує час безпечного перебування на сонці, яке для дитини становить приблизно 5 хвилин. Тобто, обробивши дитячу шкіру кремом з SPF 15, малюк може спокійно приймати сонячні ванни протягом 75 хвилин (15'5) без побоювання отримати опік.Крем з фактором захисту 30, продовжує розрахунковий час вже до 150 хвилин (30'5). Значення SPF вище 40-50 одиниць у дитячих сонцезахисних лініях практично не зустрічаються. По-перше, незважаючи на вищезгаданий безпечний час перебування на сонці, малятам до 3-х років категорично не можна перебувати на відкритому сонці, а дітям старше трьох років необхідно обмежити цей час до 5-15 хвилин. А, по-друге, такий суперзахист крему звичайно досягається за рахунок більш високої концентрації, що входять до нього активних речовин (в першу чергу UV-фільтрів), а значить, сам протектор може стати причиною виникнення алергії на дитячій шкірі.

То якому ж сонцезахисному засобу віддати перевагу, якщо навіть під однією торговою маркою пропонуються відразу кілька їх варіантів, подібних за складом, але з різними SPF? Вибір залежить від декількох факторів: віку дитини, фототипу його шкіри, сонячної активності з урахуванням пори року, часу доби, хмарності, географічної широти і т. д. Наприклад, для міських прогулянок при низькій сонячної активності можна використовувати засоби з чинником захисту 15-20. Дитина часто буває на дачі, любить плескатися в місцевому озері або річці? На ці випадки його сонячний захист повинен становити не менше 20-25 одиниць. Якщо планується поїздка на південні курорти, то для захисту від південного сонця знадобиться засіб з SPF в 25-40 одиниць або навіть вище. У блондинів поріг чутливості до ультрафіолету набагато нижче, їх шкіра практично не має природного захисту, тому для дітей з блідою шкірою, зі світлим і рудим волоссям, блакитними, зеленими або сірими очима потрібно купувати креми з великим фактором захисту, ніж для маленьких брюнетів з карими очима і смаглявою шкірою. Навіть в умовах міста надчутливих до сонця "беляночек" краще мазати кремами з SPF не нижче 20-25 одиниць, а для поїздки на південь придбати для них ультрасильний засіб з фактором захисту в 30-50 одиниць.

Мамі на замітку

Сонцезахисний фактор не підсумовується, і два накладених шару крему з SPF 15 по ефективності не будуть еквівалентні одному шару крему з SPF 30. Якщо після закінчення відведених 75 хвилин ще раз завдати сонцезахисний крем з SPF 15, то він не продовжить безпечний час перебування на сонці ще в 15 разів. Повторне нанесення всього лише відновить на шкірі сонцезахисну оболонку, щоб вона не втрачала свою ефективність, загальний ж час безпечного перебування на вулиці обчислюється з моменту першого нанесення крему.

Cонячні промінчики - фільтруємо зайві

Крім SPF на упаковці сонцезахисного засобу є і така інформація: "захист UVA + UVB", "УФА / УФВ" або "UVA / UVB", "з UVA і UVB фільтрами" і т. п. Це означає, що даний сонячний протектор є засобом широкого спектру захисту, тобто одночасно нейтралізує ультрафіолетові промені типу А та типу B. Видимий результат впливу помірних доз коротких UVB-променів на шкіру - поява засмаги. При надлишку ультрафіолету типу В - шкірі загрожує опік. Довгі UVA-промені не залишають видимих слідів, але при цьому вони проникають глибоко в шкірні покриви, наслідки чого можуть проявитися лише через певний час. Наприклад, саме UVA-промені провокують появу на шкірі пігментних плям, веснянок, родимок, знижують пружність і еластичність шкіри, в результаті чого вона стає більш сухою, грубою, швидше старіє.
Дитячі сонцезахисні засоби повинні містити фільтри від ультрафіолетових променів і типу А, і типу В.

Сонцезахисні засоби успішно протистоять шкідливому випромінюванню за рахунок включення до їх складу ультрафіолетових фільтрів, які діляться на фізичні (світловідбиваючі) та хімічні (світопоглинаючі). Комбінація різних фільтрів у поєднанні з іншими активними добавками значно підвищує ефективність сонячного протектора.

Фізичні UV-фільтри (у складі крему вони можуть бути ще позначені як бар'єрні або мінеральні) представляють собою мікрочастинки мінеральних речовин, які відбивають шкідливе сонячне випромінювання. Мінеральні пігменти такі як діоксид титану (titanium dioxide) та оксид цинку (zinc oxide), діють на шкірі подібно захисному екрану і вважаються найбільш безпечними - вони не всмоктуються, залишаючись на поверхні шкірних покривів, не викликають роздратування і алергічних реакцій. Але кошти, що містять тільки мінеральні фільтри не водостійкі і, в більшості випадків, мають чинник захисту, що не перевищує 20 одиниць.

Хімічні UV-фільтри (вони ж органічні) це спеціально синтезовані речовини, які поглинають ультрафіолетове випромінювання, вступають з ним у реакцію, в результаті якої воно "знешкоджується". Таким чином, ці фільтри буквально "беруть удар на себе" і блокують проникнення сонячних променів до шкіри. На маркуванні сонцезахисного засобу хімічні фільтри можна знайти в таких назвах як ціннамати (cinnamates), саліцилати (salicilates), бензофенони (benzophenones) та ін. Запатентовані UV-фільтри можуть мати і свої власні "фірмові" назви. Наприклад, у Ambre Solaire - Mexoryl SX, у Mustela - "Тіносорб М" і ін. Світлопоглинаючі фільтри діють дуже ефективно і забезпечують високі значення SPF - 25-40 одиниць і вище. На відміну від мінеральних, органічні фільтри стійкі до впливу води і не залишають на тілі білястих розлучень. Але, на жаль, в деяких випадках (з урахуванням індивідуальної нестерпності) самі можуть викликати алергію на чутливій шкірі дітей, особливо якщо малюки схильні до алергічних реакцій.

Крім перерахованих фільтрів до складу сонцезахисних засобів для дітей включаються так само домішки рослинного походження, так звані природні UV-фільтри. Наприклад, кунжутна і персикова олії, олія ши (каріте), олія зародків пшениці, олія мигдалю та жожоба. Самі по собі ці домішки не настільки ефективні в якості захисту від сонця. Але, діючи в поєднанні з мінеральними та / або органічними фільтрами і вітаміном Е, вони підвищують сонцезахисний фактор косметичного засобу, послаблюють чутливість шкіри до дії ультрафіолетових променів. Введені в рецептуру сонцезахисних засобів екстракти ромашки, алое, календули, шипшини, авокадо доглядають за ніжною шкірою малюка - зволожують, живлять, пом'якшують її, дозволяють шкірі швидше адаптуватися до впливу сонця і без наслідків переносити сонячні ванни, бо знімають запалення, заспокоюють і навіть дають легкий охолоджуючий ефект.

Серед інгредієнтів дитячих сонцезахисних засобів від Bubchen крім фільтрів, вітамінів і рослинних домішок присутній пантенол, який прискорює процеси регенерації шкірних клітин, тобто процеси загоєння. У Chicco включений екстракт морських водоростей коралових Corallin, який захищає шкіру від згубного впливу інфрачервоних променів (IR-захист). Дитячий крем від комарів із захистом від сонця Gardex Baby забезпечує малюкові комплексний захист - діє як репелент і має сонцезахисний фактор SPF 16.

А ось спирт і ароматичні віддушки у складі дитячих сонцезахисних засобів небажані. Під впливом сонця і високих температур, на ніжній чутливій шкірі вони можуть викликати роздратування і навіть опік. До того ж у спеку сильний парфумований запах може стати неприємно-нав'язливим для дитини (адже крем періодично доводиться наносити повторно), і до того ж приваблювати до малюка кусатися мошок та комарів.

Джерело: hmarka.com.ua